Антитренди в інтер’єрі 2024 року та способи їх заміни
Ремонт у новій квартирі часто є викликом для власників, особливо, якщо організовувати його та створювати дизайн самостійно. Він має бути спланований і фінансово, і візуально, щоб результат виглядав естетично та приємно.
Тож аби результат ремонтних робіт залишався актуальним не один рік і приносив естетичне задоволення мешканцям і гостям, розкажемо про антитренди в дизайні квартир.
- Глянцеві, блискучі поверхні
Раніше глянець надавав дизайну сучасності, сьогодні ж це рішення можна порівняти з килимами на стіні. Тому уникайте глянцевої плитки, лакованих фасадів на кухні та хромованої техніки. Трендові дизайни створюються з використанням природних матових кольорів. Вони створюють теплу атмосферу та затишок.
- Килимки з високим ворсом
Такий елемент інтер’єру вже нестильний, крім того, дуже непрактичний. Адже за ними складно доглядати, важко чистити навіть порохотягом, а легкі меблі на них можуть гойдатися. Також з плином часу в певних частинах ворс затирається і килим втрачає естетичний вигляд. Краще обирати килими з низьким ворсом, вони стильніші та простіші в догляді. Також у них набагато більше варіантів дизайну та кольорів, що може доповнити будь-яку кімнату.
- Неприродні відтінки для стін
Антитрендові відтінки для стін – це дуже темні, гіпернасичені кольори, які виходять за межі звичайних палітр. Наприклад, темний синій, насичена фуксія або яскравий жовто-зелений. Особливо якщо це не просто колірний акцент, а основне рішення для колірної гами квартири. Щоб залишатися в тренді, дизайнери радять використовувати природні, приглушені кольори. Наприклад, теракотовий, ніжно-зелений, синій чи відтінки бежевого. У сучасному інтер’єрі вони будуть доречними та створюватимуть спокійну атмосферу.
- Використання лише гладких, простих поверхонь
Відмовтеся від надмірного мінімалізму. Меблі з деталізованими елементами або текстурами можуть стати родзинкою інтер’єру. Рельєфні поверхні на стінах в дизайні додають відчуття глибини, тепла та індивідуальності. Вони можуть створювати цікавий візуальний ефект у кухні, вітальні чи спальні.
- Багато відкритих поличок на кухні
Декілька років поспіль відкриті місця для зберігання на кухні були хітом. На них красиво виставляли посуд і елементи декору. Але зараз дизайнери відзначають спад цього тренду та говорять про його непрактичність. Адже завжди треба гарно розкладати посуд та кухонне приладдя. А якщо ви часто готуєте, то на поличках осідатиме не лише пил, а й жир. Краще замінити відкриті полички на повноцінну шафу.
- Глянцева натяжна стеля та пластикові карнизи
Цей антитренд не додасть стилю вашому житлу, навпаки, здешевить його вигляд. Якщо вже й використовувати натяжну стелю, то білу матова з прихованим карнизом замість пластикового. Також у сучасному дизайні відходять від стельових плінтусів, надаючи перевагу профілю тіньового шва.
- Люстра по центру
Освітлення кімнати, яке складається лише з люстри посередині, уже не в моді. Дизайнери переосмислюють освітлення і цей напрям активно трансформується. Зараз надають перевагу рішенням із зонованим, фоновим освітленням та освітленням на стінах. Воно повинно бути регульованим і функціональним. Акцентні світильники у модерному дизайні можна використовувати, але розташовуючи їх зонально.
Такі рішення в освітлені квартири виглядають мінімалістично та створюють затишну атмосферу для мешканців.
- Дешеві пластикові меблі
Меблі виготовлені із пластику, наприклад, стільці чи полички для ванни — це вибір, який не додасть стилю та сучасності у ваш інтер’єр. Надавайте перевагу меблям із натуральних матеріалів або тих, які їх імітують: дерево, метал, камінь, тканини з натурального текстилю. Такі меблі нададуть вашій квартирі природності, стилю та екологічності. А також будуть функціональними та естетичними багато років.
- Перенасиченість інтер’єру
Якщо хочете, щоб інтерʼєр вашої квартири був у тренді не один рік – уникайте великої кількості яскравих кольорів, насичених відтінків та надмірної кількості декору. Замість цього зробіть акцент на нейтральних і природних відтінках, створюючи спокійне та збалансоване оточення. Просторовий мінімалізм і зосередження на якості, баланс і гармонія між розміром, формою, кольором і структурою предметів є важливими для створення затишку та гармонії у житлі.
За прогнозами дизайнерів, уникати цих антитрендів варто не лише в наступному 2024 році, а ще багато років. Тож замініть те, що буде псувати вашу квартиру на те, що додаватиме їй стилю та сучасності.